.

.

אלי לינדר / אודות

ברוכים הבאים לאתר שלי, שמרכז כמה מן העבודות בתחומים בהם אני יוצר.

נולדתי בשנת 1971 בירושלים, בן להורים יוצאי סנקט-פטרבורג שברוסיה, ולמעט כמה היסטים בלתי משמעותיים, הממושך שבהם - שירות צבאי שנכפה עלי לאורך שלוש שנים, ירושלים היתה ונותרה המסגרת בה אני חי ופועל. באוניברסיטה של עיר זו סיימתי (בהצטיינות) את לימודי התואר הראשון בפילוסופיה, את לימודי התואר הראשון במשפטים, וכן חוג אקסקלוסיבי בפקולטה למדעי הרוח ושמו "אמירים", שהתרומה האינטלקטואלית היחידה ששאבתי ממנו היתה החשפות להגותו של בלז פסקל.

לאחר לימודי התואר הראשון התקבלתי למסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד, שאותו לא השלמתי: הפילוסופיה האקדמית היתה לי לזרא. בשנת 1998 חזרתי לירושלים, ובעשרים השנה שמאז שקדתי באופן עצמאי על למידת כתביהם של פילוסופים עצמאיים רבים לאורך ההסטוריה, תוך התמקדות והעמקה בשלושה ענקים: אפלטון, ארתור שופנהאואר, ופרידריך ניטשה. לשלושת אלה אני חב חלק משמעותי מאד מהתפתחותי הרעיונית, ורק מתוך מציאתי את עצמי חולק עליהם בכמה נקודות העזתי בשנים האחרונות להתמסר לגיבוש פילוסופיה מקיפה משלי, אותה אני מפרסם בימים אלה בספר הפילוסופיה הראשון שלי, "המטאפיסיקה של הארוס", המוצע למכירה באתר זה.

במוסיקה ובשירה אין לי שום השכלה ממסדית. היו לי שלושה מורים מצויינים לגיטרה – דוד תדמור, זוהר אלנתן וחנן פיינשטיין, אבל בהלחנה אני אוטודידקט גמור, והוא הדין בשירה – הן במובן של singing והן במובן של poetry. ארבעת אלבומי המוסיקה שהוצאתי לאורך השנים, ושני ספרי השירה שפרסמתי, עומדים גם הם למכירה באתר זה.

פעילותי בתחום המשפט סובבת בעיקרה סביב ציר זכויות האדם, בעיקר אלה של פלסטינים בשטחים הכבושים: כתבתי דו"חות משפטיים בנושאים אלה עבור גופים כתנועת יש גבול, המוקד להגנת הפרט, והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, וכן פעלתי בייצוגה של אוכלוסיה מדוכאת זו כעורך דין. נוסף על כך פרסמתי תחקירים בענייני תקשורת ומשפט בכתב העת "העין השביעית" של המכון הישראלי לדמוקרטיה, בו גם השתתפתי בצוות מחקר בנושאי דת ומדינה; וכן מאמרים משפטיים בעיתונות, שכמה מהם מקובצים באתר זה.

גלישה נעימה.